Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Úzkokolejka lomu Stöffel v Enspelu
Manská elektrická dráha
Snaefellská horská dráha
Úzkokolejka na pile ve Výprachticích
Železniční trať San Salvador – Santa Tecla
Železniční trať San Salvador – Ahuachapán – San Jeronimo
Mezinárodní dráhy Střední Ameriky
Železniční trať Cutuco – San Salvador
Fosfátová drážka na Nauru
Salvádorská dráha
Fotka

Státnice z algebry


12. 2. 2014
Státní zkoušky z algebry a z diskrétní matematiky jsem oddaloval několik let, věnuje se především chemickému vzdělání. Své druhé magisterské studium jsem se pokoušel kousek po kousku dokončit čtyři a půl roku, než se mi to dnes odpoledne s vypětím sil konečně podařilo

Náročnost studia abstraktní matematiky není jistě v rámci běžného vysokoškolského vzdělávání nikterak malá. Nemožnost pokračovat v kombinovaném studiu matematiky a chemie po ukončení bakalářského studia tohoto dvojoboru by mě však navždy odsoudila k rozchodu s nejkrásnější ze všech věd a proto jsem si, ovlivněn silně osobností matematika prof. Kučery v roce 2009 zapsal ke studiu magisterský obor Algebra a diskrétní matematika.

Na mém rozhodnutí dokončit jej nezměnilo nic ani přesvědčení, kterého jsem postupně nabyl, že jde o tu nejtěžší věc, snad vyjma operního zpěvu či hry na harfu, kterou jsem si mohl v Brně ke studiu na vysoké škole zapsat. Dokončení magisterského studia chemie životního prostředí a postupně se navyšující úvazk v zaměstnáních mně studium komplikovaly stál víe a tak bylo získávání dalších zářezů na pomyslné pažbě matematického ostrostřelce stále obtížnější. Ke konci tempo rozsvěcení zelených políček v informačním systému klesalo až k hodnotám infinitezimálně malým, zatímco moje obavy ze závěrečného zúčtování před státnicvovou komisí se občas stávaly téměř hmatatelnými. Nepřeháním, když tvrdím, že poslední měsíc před zkouškou jsem spal nejhůř ve svém životě a přestože jsem u státnic již dvakrát obstál, měl jsem skutečně velký strach.

Poslední noc jsem nespal a jen díky neskutečně velkorysé podpoře Drobka jsem dokázal ráno včas a v pořádku dorazit na obhajobu své diplomové práce o adaptivní dynamice. Ta byla prvním optimistickým krůčkem k vytouženému cíli. Díky vstřícnému vedení do. Pospíšila jsem práci slušně obhájil a mohl se začít připravovat na tři okruhy trojice státních zkoušek, které měly přijít odpoledne.

Výsledky spolužáků (které jsem vůbec neznal, neboť můj ročník opustil školu již před dvěma a půl rokem) udržovaly napětí na nesnesitelné úrovni. Několik jich odešlo se známkou F a nutností státní zkoušku opakovat, rozhodn nám ve spolek nebylo nijak do smíchu.

Přibližně v jednu hodinu jsem před komisí stanul osobně. Hlas se mně lehce třásl, když jsem obdržel následující otázky ze zkouškových okruhů:

  1. Základy matematiky: Diferenciální a integrální počet více proměnných
  2. Diskrétní matematika: Lineární programování
  3. Algebra: Variety univerzálních algeber

Příznačnou hříčkou osudu je, že předmět lineární programování jsem nikdy neabsolvoval a ani jsem neměl vhodné studijní materiály - jediné informace, ktré jsem měl k dispozici, jsem čerpal z omšelé, plesnivinou vanoucí knížky Učebnie lineárního programování od Benedikta Kordy, kterou jsem našel v rozvalinách továrny Vitka kam jsem se vydal s těžkým svědomím před měsícem, v době, kterou jsem si původně vymezil výhradně por učení. Alespoň jsem si svoji »zakázanou« výpravu nemusel nadále vyčítat.

Nebudu to napínat. Kromě difrenciálního počtu byl můj výkon přijatelný a protože základy matematiky jsem měl dle svého odhadu tak na hraně, dodnes si myslím, že o mém konečném úspěchu rozhodlo výborné tiramisu, které celé naší skupině připravila jako pohoštění pro komisi Drobek. Zkoušku jsem úspěšně složil a s radostí, která mě už nikdy neopustí jsem zamířil do pražského Lapáku na akci Pražské pobočky SPJF.


Související články:
Státnice
Článek:
Státnice
21. 6. 2010
Téma:
Škola
Škol jsem v životě navštěvoval celkem 6, od každé úrovně dvě. Kromě toho, že jsem se dosti učil a stále učím, tak také něco málo učím.…
Lapák
Článek:
Lapák
12. 2. 2014
Státnice z chemie životního prostředí
Článek:
Státnice z chemie životního prostředí
1. 6. 2017

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:




Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Brno (cz).

Datum: 6. 11. 2009

Poslední komentáře:

Autor: Lukáš Krejčí
Text: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné použít některou z Vašich fotografií ke své diplomové práci.
S pozdravem
Krejčí
Číst

Autor: Pavel Danek
Text: Leodegard Danek ( Mlynar v Arnostove) by muj dedecek.
Číst

Autor: Ladislav Brabec
Text: Díky Franto za reakci.
Jsem v kontaktu s Pavlem Kŕivánkem, oba jsme v Praze, toho také pamatuješ? Jinak o nikom nevím.

Číst

Autor: JzA
Text: Pokud to bude vhodné vzhledem k tématu, určitě se dřív nebo později dočkáte.
Číst

Autor: Bill
Text: Budou zas nějaké urbexové akty? Málokdo rozumí ženské kráse jako vy.
Číst