| |
| |
| Aktuality: | |
| 23. 12. 2020 více | Jak už se stalo zvykem, vyrazil jsem koncem roku na Munu. Ono by vzhledem k pandemii covidu ani jiné místo nepřipadalo v úvahu, protože cestování přes hranice i uvnitř nich je stále omezené. A protože ostatní jsou na tom podobně, nesly se letošní Vánoce i Silvestr ve znamení návštěv a setkávání. | |
| 16. 12. 2020 více | Letos jsme se s přáteli pátrači opět sešli na malém vánočním posezení ve sklepení pod zaniklou uličkou Annagrund na Starém brně, lidově řečeném „pod čápem“. A kromě grogu a cukroví nás v podzemí čekalo také vzpomínání na rok 2020 a výhled na průzkumy v roce příštím. | |
| 14. 12. 2020 více | Poslední letošní Foglarovské odpoledne v klubovně na Pavlači už vlastně byla skoro oddílová schůzka. Dohodli jsme se, že od příštího roku zakládáme v Brně nový oddíl, k tomu ještě ale povede celkem trojměsíční cesta. | |
| 13. 12. 2020 více | Po dramatických událostech sobotní noci jsme v neděli vyrazili na krátkou procházku po Praze 5. Ke Krulišově vile, odkud jsme sledovali postupné mizení nákladového nádraží na Smíchově, na Paví vrch, kde jsem poprvé na volném prostranství vzlétl s novým dronem DJI Mini a zimně šouravým tempem přes bývalou Wlatrovku až na novou zastávku do Jinonic. | |
| 12. 12. 2020 více | Porada Vedení SPJF, na kterou nás tentokrát zval Menhart do Prahy, měla být poklidnou rutinní záležitostí v předvánočním čase. Jenže to by nesměla být Stínadla hlavního města, aby se kolečka podivných událostí a vztahů nedala do pohybu… | |
| 11. 12. 2020 více | Do Brna se před Vánocemi zakutálelo ruské kolo. A protože se tam shodou okolností ve stejné době vyskytla i Doubravčina maminka, spojili jsme příjemné spříjemným a podívali se na Brno shora. | |
| 5. 12. 2020 více | Poslední letošní schůzku s kolegy z městečka neziskových organizací na Muně (užitečné) jsem spojil s výletem pro své předky po mateřské linii (příjemné). První prosincový víkend jsme tak vyrazili podívat se na Zlatohorsko a Bruntálsko. | |
| |
Starší články: |
|
Poslední komentáře:
Autor: JzA Text: Škoda, že jste tu nezanechal nějaký kontakt, rád bych se Vás k té fotce terasy z 80. let 20. století na něco doptal. Číst
Autor: TOM Text: Nejsem žádný velký milovník brutalismu, ale ve své době to byla stavba, která snesla srovnánís tehdejšími trendy třeba západního Německa.
Budovu hodně poškodily pozdější změny, přístavby stánků, koncentrace kriminálně rizikových osob, neschopnost uhlídat bezpečnost v okolínecitlivá přístavba atd.
Myslím, že za pozornost stojí, že původní terasa bla mnohem větší, a kuriozitou je plocha terasy na pravé straně budovy orientovaná k hlavnímu nádraží, která původně bývala součástí terasy, ale rekonstrukce ji znepřístupnila, ale nezastavěla.
Foto původního vzhledu teras:
https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/
t39.30808-6/630672071_122286342206208198_
331853016560761752_n.jpg?
_nc_cat=107&ccb=1-7&
_nc_sid=aa7b47&
_nc_ohc=Vfv6esKk8e8Q7kNvwGE5ye9
&_nc_oc=AdpO31iQtLnLma8EYP1yT7UJ9L0OVjOGKsXL5mBoMnlaaE9Yr31Yg_wqsKxgPIMVxXk
&_nc_zt=23
&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&_nc_gid=b51G_OEiJj2e-O0e697Ubg
&_nc_ss=7b2a8&oh=00_Af-iD3WtPJV9tVSFTVhRP2pg1H8ZduUwiOGlSAUgc7gubQ&
oe=6A27B47F. Číst
Autor: Marta Text: Dobrý deň.Velmi rada som nosila topánky z tejto firmy.Boli krásne a elegantné.Neviete,či niekde nenájdem archív s ich topánkami?Rada by som si pozrela. Číst
Autor: Z Text: Bez urážky, ale tohle je k pláči co někdo vypotil. Číst
Autor: Tonda Konda Text: Odvážná školačka opět vyrazila na průzkumy. Jen tak dál. Díky za super reportáže. Číst
|
|