Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Černovický potok (přítok Ivanovického potoka)
Modřický náhon
Železniční trať Břeclav–Znojmo
Pivovarský sklep za Kollárovou ulicí
Tramvajová vlečka Jablonec nad Nisou - pivovar
Úzkokolejka lomu Stöffel v Enspelu
Manská elektrická dráha
Snaefellská horská dráha
Úzkokolejka na pile ve Výprachticích
Železniční trať San Salvador – Santa Tecla
Fotka

CVVZ 2018


17. 11. 2018
Když jsme se před rokem sešli před sílem nafouknutým k prasknutí účastníky Šumperské CVVZky, předal náš šéf - Strejda Vláček - slavnostně putovní pádlo Koulemu, kterému v té době zbývalo přesně 363 dní na přípravu CVVZ 2018: Celostátní vzájemné výměny zkušeností v Hlinsku.

Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.
Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.

CVVZka v Hlinsku byla vlastně čtvrtá celostátní výměna zkušeností, které jsem se zúčastnil - a teprve podruhé jako účastník, nikoliv organizátor (naposledy jsem byl nv této roli v roce 2002 v Praze). Mohl jsem si proto také jednou vychutnat bezstarostnou roli účastníka, jehož největší starostí je kvalita jídla ve školní jídelna.

Účast ze SPJF byla velmi nadstandardní - kromě mě a Drobka se do Hlinska vydali taky Áďa, Bára, Doubravka, Ilič, Mexičan, Nancy, Očihi, Pulec, Sova, Vítek a Volta a patřili jsme tak se svojí foglarovskou třináctkou mezi 731 účastníky k nejsilněji zastoupeným organizacím.

Rozepisovat se o jednotlivých programech by nemělo smysl, protože jich v Hlinsku na účastníky čekalo několik desítek či dokonce stovek. V čajovně jsme potkali kamarády z Halahoje, na jednom z mnoha stánků jsem si koupil staré Mladé hlasatele (z 90. let), v průběhu odpolední pauzy jsme se se Strejdou Vláčkem vydali na procházku po stopách zaniklé úzkokolejky z Hlinska do kamenolomu a večer jsem strávil s nancy na cestě do stylové restaurace Peklo Čertovina, kde jsme navštívili její spolužačku. Půlnoční posezení pak tradičně patřilo diskuznímu setkání organizátorů Quo vadis.

Na spaní moc času nezbylo a rozhodně jsme toho nelitovali. jediné, čeho jsem litovali bylo, že CVVZ byla letos o den kratší, a tak jsme již v neděli před polednem zamířili k domovům. Ovšem ne přímo - jen několik hodin po skončení CVVZky nás totiž mělo čekat jiné veliké dobrodružství při průzkumu opuštěné továrny Tesly v Pardubicích. Nakonec se to trošku zvrtlo - já jsem si roztrhal bundu a Doubi ujelo tolik vlaků, že se domů dostala až v pondělí ráno - ale o tom snad až zase někdy jindy…

Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: Daja
Text: Dnes - 2. 6. Jsme tam byli cca po 4 letech. Hrůza, vše zničené, do plàče. Zrovna si tam hráli nějacï kluci na vojàky, evidentně usměje rušili. Umělá okna rozbità, v jídelně to hlavní okno jen velká díra, všude hrozný binec, do jednoho z bývalých pokojů se jen chodí chcàt - hrozné-------na netu jsem našla,že teď patří společnosti se základnímk apitálem 10 000 -odsouzeno k zániku. Nikdo tam nehlídá, to už není urbex, ale na zbouráni.
Číst

Autor: světla sytařová
Text: Samotná budova výhybkárny Brno - Černovice je kouzelným místem nad ruchem přilehlé čtyřproudové výpadovky z Brna na východ. Hodně připomíná staré Židenice postavené v neoromantickém stylu v dobách, kdy se rozmáhal židenický a zábrdovický textilní velkoprůmysl a dělníci potřebovali dobré bydlení poblíž. Ne že by právě blízké nádraží Brno - Černovice nechrlilo dennodenně tisíce dělníků ze vzdálenějších obcí, kteří dojížděli na směnu do nových podniků podél řeky. A následně se vracejících domů k rodinám na venkově toutéž dopravou. Také nádraží v Brně Židenicích si zažilo a zažívá období, kdy je maximálně vytížené. Připomínám si hlavně období, kdy příjezdové a odjezdové nádraží byly na různých místech Jedno u dnešního viaduktu na bývalé Karlově ul. poblíž Židenických kasáren a druhé směrem do Brna u závor na Cejlu, kde byla také zastávka staroslavné Tišnovky.
Nemohu souhlasit s autorem článku, že černovická budova na odbočce nepobrala mnoho krásy. Člověk tam musí přijít a umět se dívat novýma očima a hledat tu skrytou krásu. Například schůdky, nebo zábradlí v zahrádce působí velice domácím dojmem, jako něco, hm, jako z obrázků v dětských pohádkách o nádraží, které malovala paní Zmatlíková, ano tak nějak bych to popsala. Má to kouzlo starých časů, pro milovníky a znalce brněnských nádraží velmi přitažlivé. Ovšem ti, kdo tam chodí nejvíc jsou lidé s pejsky, mládež a snílci.
Za pozornost by měl stát i pomník stavitelům Vlárské trati, který je tam záhadně schován a neopečováván. Jistě by si zasloužil nejméně dvakrát do roka obsekat, obmýtit a odklestit a očistit. Pomník, který není vidět je jednoduše neviditelný. Já vím, že k němu nevedou žádné cestičky, což je škoda, ale kdyby byl umístěn o něco blíže k ruchu města, jistě by byl lepší připomínkou toho, kolik práce taková trať dá, než je postavěna.
Číst

Autor: tomavendy
Text: Funguje horní hotel přestavěný na apartmány, bazen tu není. Stále jsou v okolí nezbořené budovy.
Číst

Autor: František Jeřábek
Text: Ahoj Láďo ještě pamatuji Kolena Pavla z Olomouce Lexa Frič Vokrinek
Číst

Autor: Lukáš Krejčí
Text: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné použít některou z Vašich fotografií ke své diplomové práci.
S pozdravem
Krejčí
Číst