Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Wengrafova mykárna a skárna
Úzkokolejka za Rokycanovou ulicí
Železniční trať Chomutov–Vejprty
Motorárna Zetor
Důlní drážka ve Fond-de-Gras
Úzkokolejka cihelny v Polomi
Tiskárna Typia
Mlýn Nad jazerom v Košicích
Immerův seznam úzkokolejek
Kaple sv. Františka Xaverského v Muzlově
Fotka

Běh Adamov-Brno poosmnácté


3. 6. 2018
Osmnáctý ročník závodu v běhu Z Adamova do Brna přinesl jedno zásadní překvapení. Z Adamova popvé po mnoha letech startoval závodník, které jsme očekávali skoro každý rok - můj dlouholetý kamarád a souputník zvaný poeticky Ďábel. A poprávu - jeho excelentní běžecký výkon mě odsunul na třetí místo v pořadí - a nebylo to jenom jeho jeho speciálně zakoupenou běžeckou obuví.

Že mě předběhne o skoro deset let starší Ježek, který se už před několika roky dal na sportování a jehož kondice (narozdíl od té mojí) stále roste, mě nijak zvlášť nepřekvapilo. S Rolfem, který nakonec na místo srazu u adamovského kostela nepřijel, jsem síly změřit nemohl, ale Ďáblův příchod mě překvapil natolik, že jsem si v kostelní knihovničce musel vypůjčit knížku Navzdory básník zpívá a v průběhu krátkého deště před startem odrecitovat několik nactiutrhačných básní o církevních hodnostářích, jež jsme s Ďáblem čítávali v mládí.

Běželi jsme z Adamova tři (Ďábel, Ježek a já), z Brna proti nám kromě Vojty vystartovali taky Mates (kterého jsem neviděl asi deset let), Žižik a jako doprovod Kája s Evčou a dětmi. Cílový bod se oproti loňsku posunul výrazně k Adamovu, protože brňáci angažovali zase o něco lepší běžce, nicméně na mém třetím místě a získaném pahýlu křenu to nic nezměnilo. Tak zase za rok!

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: David
Text: Nahore v poslednim patre nekdo tezce zabil nějaké zvire nebo tak neco (snad ne cloveka)protoze to tam hrozne smrdi je tam zaschla kaluz krve a stopy po tehle mistnosti okna rozmlacene security a policice tam uz davno nejezdi nedoporucuju to tam i nam se tam stal incident s bezdomovci
Číst

Autor: Martin
Text: Budova uz je temer rozmlacena vandaly posrprejovana vymlacene okna je tam pres zimu nekolik bezdomovcu nekdy i fetaku a uz to nema to co to melo driv ten sarm uz to nema cenu tam chodit je to zajimavy misto ale tak...
Číst

Autor: Berison
Text: Chtěl bych tam natočit emp,jak je to z tim hlidanim
Číst

Autor: Jirka
Text: řekl bych, že ten "záhadný válcovitý stroj" by mohla být část strojovny vzduchotechniky s klimatizací a filtrací.
J.V.
Číst

Autor: Vojtech
Text: Dobrý den, ví někdo komu dnes tato bývalá raketová základna patří?
Děkuji.
Číst