Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Dolní vodojem na Ptačině
Raketová základna Rapotice
Bytový dům Dornych 55
Bytový dům Mendlovo náměstí 8
Papírna Lukavice
Kryt za budovou Adastu č. 13
Šuchtač
Wengrafova mykárna a skárna
Úzkokolejka za Rokycanovou ulicí
Železniční trať Chomutov–Vejprty
Fotka

Oheň u Maršovského jezírka


17. 7. 2019
Jemný splín z toho, že tábor Bobří stopy Kašgar běží daleko a beze mě, jsem zahnal ve středu s kamarády u ohně na břehu Maršovského jezírka. O tomhle kouzelném místě jsem už mockrát slyšel, ale teprve letos jsem na něm skutečně stanul.

Pozvání kamaráda Vaška jsem nemohl odmítnout, ani kdybych chtěl. Ale já rozhodně nechtěl - příležitost podívat se na zajímavé místo na Vysočině jsem si ovšem dobrovolně zkomplikoval přísliběm, že za kamarády (kteří jeli autem) přijedu do západu slunce na kole. Těsně jsem to nestihl, nicméně dřina to byla neskutečná. Když už jsem si myslel, že mám nejhoršíé za sebou při průjezdu Veverskou Bítýškou, přišlo spektakulární stoupání do Lažánek o 206 m na 3,3 km (přes 60 ‰) a nakonec hledání místa, kudy půjde sešplhat do lomu na okraji samotného Maršova.

Přišel jsem za soumraku a na přivítání a pohoštění od Vaška, Markéty (kterou jsem tu viděl poprvé, ale zdaleka ne naposledy), Verči a Honzy bylo denomenální - díky. Večerní koupel ve svěží jezerní vodě a pak už nás jen sama noc a praskání větví na ohni ukolébaly k letnímu spánku.

Ranní návrat do civilizace, bloudění mezi Kuřimí a Lachemou a náhodný objev podzemního krytu jsou už součástí jiného příběhu…

Maršovské jezírko večer.
Maršovské jezírko večer.
Oheň na břehu Maršovského jezírka v noci.
Oheň na břehu Maršovského jezírka v noci.
Maršovské jezírko ráno.
Maršovské jezírko ráno.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Namur (B).

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: Igor
Text: Ak tam nie je viac podobnich tunelov, tak si pamätám že ich využívala alebo spravovala Vojenská akadémia, to sa písal rok 1984, boli sme čistiť prístup do tunela ktorí bol zarasteni, ako zakladaní, tak sme ho aj prešli na druhú stranu. Pamätám si len jeden tubus.

Číst

Autor: Pavel
Text: Popisována vlečka končila a končí v areálu firmy Syntezia.
Vlečka ze severu do stanice Stéblová je jinou, druhou vlečkou, jenž byla vybudována na sklonku 80.tych let a nikdy nedostavena a nevyužitá snesena v roce 2004. Tyto dvě vlečky NEBYLY vzájemně propojeny.
Číst

Autor: Zuzana
Text: Já se tam určitě podívat nepojedu, když je budova v tomto hrůzné stavu. Ale mám na ni hezkou vzpomínku, strávila jsem tam asi 2 měsíce po operaci plic v roce 1991 a zdravá se vrátila domů k malé dcerce. A dodnes si občas s vděčnosti vzpomenu i na tehdejší primářku prof. MUDr. Janu Skřičkovou.
Číst

Autor: Jiří Ambros
Text: Doplním, že vlečkový areál vznikl v 60. letech. Více informací, včetně fotek z celého areálu a fotek z provozu viz zde - https://www.brnak.net/index.php?id=bd_v7_txt
Číst

Autor: Jiří Ambros
Text: Areál za výhybkou 8, zmíněný i panem Kožnarem, měl původně 4 koleje. Bývala tam dezinfekční stanice (čištění nákladních vozů), po zrušení v 60. letech (bylo nahraženo novou dezinfenkční stanicí v depu Maloměřice) se pak odstavné koleje využívaly mimojiné na odstavování zmíněných parních lokomotiv, později pak pro potřeby traťové distance. Jinak vlečka Feramo byla úředně zrušena v roce 2018. Více informací zde - https://www.brnak.net/index.php?id=bd_v6_txt
Číst