Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Raketová základna Rapotice
Bytový dům Dornych 55
Bytový dům Mendlovo náměstí 8
Papírna Lukavice
Kryt za budovou Adastu č. 13
Šuchtač
Wengrafova mykárna a skárna
Úzkokolejka za Rokycanovou ulicí
Železniční trať Chomutov–Vejprty
Motorárna Zetor
Fotka

Oprava koupelny


4. 5. 2019
V květnu jsem se konečně pustil do rekonstrukce koupelny, která zůstávala ve stavu ze 30. let 20. století. Původně sice poměrně hezkém, po létech úprav a dodělávek však už značně omšelém a poškozeném. Po delším zvažování a hledání nejlepší varianty jsem se rozhodl pustit do práce vlastníma rukama.

Vzhledem k tomu, že propojení obou bytů jsem byl nucen odložit na neurčito, rozhodl jsem se opravit koupelnu ve svíém brněnském bytě.

Jedna z prvních věcí, které mě překvapily, když jsem sháněl obkladače, byla, že dnes už prakticky nikdo neumí napodobit obklad s tenkými sparami mezi typickými bílými kachličkami. Původní obklady, na několika místech rozsekané při obnově vodoinstalace a plynu, byly s nesmírnou přesností lícovány v celé místnosti na spáry menší než 1 mm!

Ani s pomocí kamaráda ¥a, který se mnou věnoval opravám skoro celé tři víkendy, jsme si na takovou přenost netroufali - a popravdě byli jsme rádi, když nám obklady hezky vyšly s 3 mm spárami. Přesto, že jsem chtěl koupelnu přiblížit původnímu vzhledu z dob 1. republiky, zachování rozumné míry využitelnosti si vyžádalo mnoho kompromisů. Vanu, zabudovanou zřejmě kolem roku 2010, jsem neměnil, stejně tak ohřívač vody, který dobře slouží a kromě vytápění místnosti zajišťuje i užitečnou cirkulaci vzduchu. Také díky němu je v bytě příjemně sucho a nic nikde nevlhne. Také pákových vodovodních baterií jsem se nechtěl vzdát. Socialistické umvyadlo jsem nahradil barevně přijatelnějším moderním umyvadelm od kamaráda Vojty a místo nepůvodních chromovaných věšáků na prádlo a ručníky jsem pořídil velmi neutrální, bílou zrcadlovou skříňku.

Na začátku června jsem tak mohl konečně konstatovat, že výhled při koupání ve vaně už zase člověku přináší radost.

Po tréninku na Muně pro nás obkládaní stěn už nepředstavovalo velký problém. Tak přesně jako prvorepublikoví stavaři jsme to ale stejně nedokázali.
Po tréninku na Muně pro nás obkládaní stěn už nepředstavovalo velký problém. Tak přesně jako prvorepublikoví stavaři jsme to ale stejně nedokázali.
Namodralé umvyadlo zřejmě ze 70. let jsem nahradil sice prakticky novým, ale stylově vhodnějším, které jsem odkoupil od Vojty.
Namodralé umvyadlo zřejmě ze 70. let jsem nahradil sice prakticky novým, ale stylově vhodnějším, které jsem odkoupil od Vojty.
na začátku června byla kouplna hotová a mohl jsem pozvat modelku na její otestování - aneb pocta Miroslavu Tichému.
na začátku června byla kouplna hotová a mohl jsem pozvat modelku na její otestování - aneb pocta Miroslavu Tichému.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: Milan
Text: Jak píše pan Šplíchal, také si ze svého mládí pamatuju domky v uličce Kohoutova. Můj děda bydlel na Merhautově a občas jsme tam šli procházkou. Domnívám se že domky byly upravené z původních vagonů Tišnovky, nebo ze starých tramvají. Má k tomu někdo nějaké informaci? Na kopci nad domky kolonie je pozorovatelna "bunkr" vybudovaný za války němci za účelem pozorování spojeneckých náletů na Brno.
https://www.kafelanka.cz/mista/bunkr2.php?search
Číst

Autor: JzA
Text: Aktuálně prakticky nedá. Z jedné strany vysoká zeď, z druhé psi, ze třetí vysoká zeď a ze čtvrté psi.
Číst

Autor: Pavel G.
Text: Dobrý den,
prozradíte, kudy se tam dá dostat?
Číst

Autor: Štěpán
Text: 21.10. byla zahájena demolice zbývajících 8 RD. Od napsání článku v roce 2018 se domy staly útočištěm různých živlů a rájem pro sběrače kovů. V současné době mizí poslední zbytky domků pod lžíci bagru. Možná by stálo za úvahu, zdokumentovat bourání této kolonie....
Číst

Autor: JzA
Text: Ano, určitě máme zájem - ozvěte se nám přes některý z kontaktů.
Číst