Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Immerův seznam úzkokolejek
Kaple sv. Františka Xaverského v Muzlově
Rodinný dům Poděbradova 23
Podzemí Přeskače
Sklepy pivovaru Moravia
Minérské chodby pod Smetanovými sady
Hotel Vaníček Praha
Chľaba (žzast)
Obchodní dům Letná v Bystrci
5. cvičení
Fotka

CVVZ 2018


17. 11. 2018
Když jsme se před rokem sešli před sílem nafouknutým k prasknutí účastníky Šumperské CVVZky, předal náš šéf - Strejda Vláček - slavnostně putovní pádlo Koulemu, kterému v té době zbývalo přesně 363 dní na přípravu CVVZ 2018: Celostátní vzájemné výměny zkušeností v Hlinsku.

Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.
Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.

CVVZka v Hlinsku byla vlastně čtvrtá celostátní výměna zkušeností, které jsem se zúčastnil - a teprve podruhé jako účastník, nikoliv organizátor (naposledy jsem byl nv této roli v roce 2002 v Praze). Mohl jsem si proto také jednou vychutnat bezstarostnou roli účastníka, jehož největší starostí je kvalita jídla ve školní jídelna.

Účast ze SPJF byla velmi nadstandardní - kromě mě a Drobka se do Hlinska vydali taky Áďa, Bára, Doubravka, Ilič, Mexičan, Nancy, Očihi, Pulec, Sova, Vítek a Volta a patřili jsme tak se svojí foglarovskou třináctkou mezi 731 účastníky k nejsilněji zastoupeným organizacím.

Rozepisovat se o jednotlivých programech by nemělo smysl, protože jich v Hlinsku na účastníky čekalo několik desítek či dokonce stovek. V čajovně jsme potkali kamarády z Halahoje, na jednom z mnoha stánků jsem si koupil staré Mladé hlasatele (z 90. let), v průběhu odpolední pauzy jsme se se Strejdou Vláčkem vydali na procházku po stopách zaniklé úzkokolejky z Hlinska do kamenolomu a večer jsem strávil s nancy na cestě do stylové restaurace Peklo Čertovina, kde jsme navštívili její spolužačku. Půlnoční posezení pak tradičně patřilo diskuznímu setkání organizátorů Quo vadis.

Na spaní moc času nezbylo a rozhodně jsme toho nelitovali. jediné, čeho jsem litovali bylo, že CVVZ byla letos o den kratší, a tak jsme již v neděli před polednem zamířili k domovům. Ovšem ne přímo - jen několik hodin po skončení CVVZky nás totiž mělo čekat jiné veliké dobrodružství při průzkumu opuštěné továrny Tesly v Pardubicích. Nakonec se to trošku zvrtlo - já jsem si roztrhal bundu a Doubi ujelo tolik vlaků, že se domů dostala až v pondělí ráno - ale o tom snad až zase někdy jindy…

Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:




Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: come di ant
Text: Hospoda byla vždycky pod psa, ale na terase byla zahrádka s úžasným výhledem. Nejen jak píše autor, na spodní Bystrc a Údolí oddechu, ale je odtud vidět až na Babí lom.
"Jedna paní povídala", že když to převzal Julius Meinl, měl si vyhradit, že ze sousedství zmizne řezník a ovoce-zelenina - časově ta hypotéza sedí, jak moc je pravdivá nevím. Tyto prostory se už nikdy rozumně nezaplnily, Meinl se zdržel jen krátce, a to byl začátek konce. Nevybavím si, kdo kdy přesně zmizel, ale dlouhou řadu let objekt fungoval ve složení Česká spořitelna, drogerie, a Bytasen. Což na tak velký objekt byl už zánik v podstatě v té době, i když tam nějaký provoz ještě byl. Ve chvíli, kdy to zabalila Spořka, skončil i drogista, a bylo to zapikané. Něco dělat je s tím potřeba, nemůže to v tomto vegetativním stavu zůstat věčně. Autor článku si trošku rýpnul do majitelů aut. Ale ruku na srdce, kolik z vás na fotce u madam Vysočiny nemáte/máte auta? Situace s parkováním je zde zlá, stejně jako jinde v Brně. V ulici Černého se to pak ještě vyhrotilo dostavbou nadstaveb, a to tam v části průjezdu trolejbusu nebyla parkovací místa nikdy žádná. Zaparkovat na parkovišti na konci Černého ulice po 18.hodině je dnes nemožná věc, a nemálo lidí odtud parkuje přes Hitlerovku na Štouračově. Moc se ani netuší, že po dobu demolice a výstavby "nové" Letné zmizí parkovací místa kolem ní - tam parkuje aktuálně kolem 30 aut v oblasti bývalé rampy samoobsluhy, tento prostor padne na stavbu celý, dalších cca 50 aut parkuje ve smyčce před Letnou, tento prostor bude staveništěm z části. To bude teprve kalamita.
Číst

Autor: Záruba
Text: Ve střední části Kohoutovy ul.vlevo byla zástavba tvořena pěti či více
železničními vagony-nezachovaly se jejich snímky - před průrazem
do nynější Provazníkovy?
Číst

Autor: Jitka Hrušková
Text: Dobrý den,v červnu 2017 jsem si ve vaší žel.stanici nechala vystavi průkazku na slevu jízdného 65+,ale průkazku jsem ztratila.Chceme s manželem v červnu jet do Podhájské a proto se ptám jestli je možné vystavit duplikát.Děkuji Jitka Hrušková
Číst

Autor: Milena
Text: A TO JEŠTĚ NIKDO NEZMÍNIL (proč asi?), ŽE TOUTO ZBOŘENINOU PLNOU HNUSU A ODPADU CHODILY AŽ DO ROKU 2018 NAŠE DĚTI, NEBOŤ SOUSEDÍ BEZPROSTŘEDNĚ SE ZÁKLADNÍ ŠKOLOU LAŠTŮVKOVA. JEDINÝ PŘÍSTUP KE ŠKOLE OD MHD BYL PRÁVĚ PRŮCHODEM PŘES TUTO DNES RUINU!!!
ÚKLID A POTŘEBNÉ "ZAMASKOVÁNÍ HRŮZ" BYLO PROVÁDĚNO ZCELA PRAVIDELNĚ = VŽDY TÝDEN PŘED VOLBAMI. PROČ? V ZŠ LAŠTŮVKOVA SE PŘECE NACHÁZEJÍ VOLEBNÍ MÍSTNOSTI PRO BYSTRCKÉ OBČANY.
RODIČE ZDE BYDLELI OD ROKU 1980 A PAMATUJI TEDY JEŠTĚ I DOBU VÝSTAVBY TOHOTO STŘEDISKA OBČANSKÉ VYBAVENOSTI V TOM NEJLEPŠÍM SLOVA SMYSLU. SAMA ZDE BYDLÍM JIŽ 20 LET V BEZPROSTŘEDNÍ BLÍZKOSTI A CELOU TUTO DOBU JSME MĚSTSKOU ČÁSTÍ UBEZPEČOVÁNI, ŽE UŽ LETOS SE ZAČNE STŘEDISKO PŘESTAVOVAT NA MULTIFUNKČNÍ OBJEKT S PRIVÁTNÍMI BYTY.BYLA BYCH RÁDA, KDYBY SE TOHO DOŽIL ALESPOŇ MŮJ VNUK!

ZÁVĚREM BYCH DOPORUČILA NÁVŠTĚVU PRO POUČENÍ A ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍKLAD. MOŽNÁ BY ZDE MNOHO NÁMĚTŮ NAŠLA I BRNĚNSKÁ TELEVIZE. BOHUŽEL.....
Číst

Autor: Sumec
Text: Nikoliv žst. nýbrž odbočka Židenice.
Číst