Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Bytový dům Mendlovo náměstí 8
Papírna Lukavice
Kryt za budovou Adastu č. 13
Šuchtač
Wengrafova mykárna a skárna
Úzkokolejka za Rokycanovou ulicí
Železniční trať Chomutov–Vejprty
Motorárna Zetor
Důlní drážka ve Fond-de-Gras
Úzkokolejka cihelny v Polomi
Fotka

CVVZ 2018


17. 11. 2018
Když jsme se před rokem sešli před sílem nafouknutým k prasknutí účastníky Šumperské CVVZky, předal náš šéf - Strejda Vláček - slavnostně putovní pádlo Koulemu, kterému v té době zbývalo přesně 363 dní na přípravu CVVZ 2018: Celostátní vzájemné výměny zkušeností v Hlinsku.

Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.
Heslem CVVZ 2018 v Hlinsku bylo „celým srdcem“.

CVVZka v Hlinsku byla vlastně čtvrtá celostátní výměna zkušeností, které jsem se zúčastnil - a teprve podruhé jako účastník, nikoliv organizátor (naposledy jsem byl nv této roli v roce 2002 v Praze). Mohl jsem si proto také jednou vychutnat bezstarostnou roli účastníka, jehož největší starostí je kvalita jídla ve školní jídelna.

Účast ze SPJF byla velmi nadstandardní - kromě mě a Drobka se do Hlinska vydali taky Áďa, Bára, Doubravka, Ilič, Mexičan, Nancy, Očihi, Pulec, Sova, Vítek a Volta a patřili jsme tak se svojí foglarovskou třináctkou mezi 731 účastníky k nejsilněji zastoupeným organizacím.

Rozepisovat se o jednotlivých programech by nemělo smysl, protože jich v Hlinsku na účastníky čekalo několik desítek či dokonce stovek. V čajovně jsme potkali kamarády z Halahoje, na jednom z mnoha stánků jsem si koupil staré Mladé hlasatele (z 90. let), v průběhu odpolední pauzy jsme se se Strejdou Vláčkem vydali na procházku po stopách zaniklé úzkokolejky z Hlinska do kamenolomu a večer jsem strávil s nancy na cestě do stylové restaurace Peklo Čertovina, kde jsme navštívili její spolužačku. Půlnoční posezení pak tradičně patřilo diskuznímu setkání organizátorů Quo vadis.

Na spaní moc času nezbylo a rozhodně jsme toho nelitovali. jediné, čeho jsem litovali bylo, že CVVZ byla letos o den kratší, a tak jsme již v neděli před polednem zamířili k domovům. Ovšem ne přímo - jen několik hodin po skončení CVVZky nás totiž mělo čekat jiné veliké dobrodružství při průzkumu opuštěné továrny Tesly v Pardubicích. Nakonec se to trošku zvrtlo - já jsem si roztrhal bundu a Doubi ujelo tolik vlaků, že se domů dostala až v pondělí ráno - ale o tom snad až zase někdy jindy…

Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Přijeli jsme i odjeli vlakem. Vstupní branou do Hlinska se nám tak stala železniční stanice.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
Ještě než zapadlo slunce, vydali jsme se se Strejdou Vláčkem po stopách zaniklé úzkokolejky do kamenolomu.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.
A takhle dopadla kamarádka Alča aneb focení ilustračních fotek pro připravovanou výzvu Kašgar.

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: Marie Bursíková
Text: Dobrý den,

mohu se zeptat.zda Lanžhot státní hranice,jsou otevřené a dá se tam koupit dálníční známka,doneslo se nám,že se tam již dálniční známky neprodávají,prosím o sdělení a děkuji za pochopení,pěkný zbytek dne přeji.

Bursíková Marie
Číst

Autor: Eva Mattušová
Text: Pokud se jedná o budovu na Rokycanově ulici č. 29, tak to byla prvorepubliková firma STAVEBNÍ ZÁVOD,z.s.s.r.o., stavěli rodinné a menší nájemní domy převážně v Brně- Židenicích. V jednom takovém na Nezamyslově ulici jsem v té době s rodiči bydlela.Firma přetrvávala nejméně do 90.let jako stavební družstvo, kde jsme si v roce 1975 nechali dokonce vyrobit atypická dřevěná okna.
Číst

Autor: Karel
Text: To se tam určitě pobili ti bezdomovci/feťáci. Někde bude jistě mrtvola.
Číst

Autor: Luděk Půlpitel
Text: Tvrzení,že Kaplan testoval v Klamovce turbíny pro firmu Ignaz Storek je nesmysl. Kaplan testoval turbíny na zkušebně u Storků. V době do roku 1931, kdy Kaplan odešel do důchodu, se v Klamovce nic nedělo.
Číst

Autor: Martina
Text: Zdravím všechny bystrčáky a brňáky....Včera hořelo na té naší Letné..takže teď je ještě ,,krásnější,,.Zatím se vše vyšetřuje.
Číst