Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Immerův seznam úzkokolejek
Kaple sv. Františka Xaverského v Muzlově
Rodinný dům Poděbradova 23
Podzemí Přeskače
Sklepy pivovaru Moravia
Minérské chodby pod Smetanovými sady
Hotel Vaníček Praha
Chľaba (žzast)
Obchodní dům Letná v Bystrci
5. cvičení
Fotka

10. výroční oheň Modrého Mauritia


9. 11. 2018
Uplynulo už stěží uvěřitelných 10 let od chvíle, kdy na troskách 310. KBS Havířovská dvojka vyrostl jeden z nejslavnějších a nejlepších klubů Bobří stopy: 354. KBS Modrý mauritius. Na pozvání úplné sestavy klubu, tedy Sovy, Romaina, Bobra a Adama Křičícího orla jsme se vydali v pátek 9. listopadu netradičním směrem - totiž na jih - abychom oslavili toto výjímečné výročí.

A výjímečné bylo nejen svoji kulatou číslovkou. Po dlouhé době jsme zavítali opět na Pálavu, do kraje který jsem poznal v nejútlejším věku s rodiči na akcích ČSOP, tentokrát však nikoliv prozářeného sluncem rozpalujícím vápencové skalky, ale potemnělého a chladného. Snad abych nelitoval, že jsem si s sbeou vzal foťák, ale zapomněl do něj baterii…

Počasí se na 10. výročí Modrého Mauritia neslo v jemně depresivním tónu. Nikoli však atmosféra - u večerního táboráku jsme se smáli bez přestávky skoro 4 hodiny.
Počasí se na 10. výročí Modrého Mauritia neslo v jemně depresivním tónu. Nikoli však atmosféra - u večerního táboráku jsme se smáli bez přestávky skoro 4 hodiny.

Do Dolních Věstonic jsme přijeli společně s Plzeňáky Iličem a Hruškou již hodně dlouho po setmění, abychom následující hodinu a půl strávili pěším přesunem tmou přes Pavlov až k vinařskému domku a skautské klubovně nad Klentnicí. Působivé místo na vinicích nás přivítalo svojí neobvyklou, takřka středomořskou atmosférou, az to Sova nás po chvíli vyhnal do terénu, hledat šifry a luštit zprávy takřka do půlnoci. Sebekriticky musím uznat, že jsem luštění klíčové zprávy po třech hodinách stejně jako Hruška vzdal, nicméně Ilič slavil spektakulární úspěch a naleznuv zprávu u rozcestníku Nad schody, se dostal do bodového vedení, z něhož už se nám jej sesadit nepodařilo.

Sobota patřila výpravě na jezera, předtím jsme museli ale podobni Turkům dobývajícím Konstantinopol přenést svoje bárky na zádech soutěskou přes sedlo do Horních Věstonic, kde nás při pokusu o nalodění přistihl jeden z ochránců přírody (pořád jsou tu!) a přímo ze svého vozu nám plavbu na ostrov (jenž se mezitím stal i s celou prostřední nádraží rezervací Natura 2000) zakázal. Přít se s motorizovaným ochranářem nemělo smysl, proto jsme sice suší, ale jako zmoklí psi nafukovací lodě zase splaskli a zamířili jsme aspoň na dolní nádrž, která je sice hnusná, ale aspoň není chráněná. Kostel sv. Linharta na ostrově, který zbyl z vesničky Mušova, jsme tak tentokrát nedobyli.

O zábavu byla ale přesto postaráno, když jsme si na rozbouřené hladině dolní nádrže dali v ledovém větru divoké závody lodí. Při soutěžení, kdo bude první v Pavlově, jsme se konečně podívali k jednomu ze soliterních velikánů - dubů, které i po třiceti letech od napuštění stojí uprostřed vodní plochy a nabízejí příjemné zázemí pro spočinutí i lov vodnímu ptactvu.

Vrcholem víkendu pak byl samotný výroční oheň, který na plácku před klubovnou chystali kluci z Mauritia už od pátečního rána. Ačkoliv program nebyl zvlášť nabitý, získali jsme za odměnu malované placky a při čtení klubovní kroniky jsme se zasmáli tak, jako už dlouho ne. Jem si jistý, že to byla nejvtipnější a nejrozesmátější událost roku 2018 - ze čtyřhodinové jízdy při čtení Sovových zápisů, Romainových komentářů, Bobrova uvádění na pravou míru a Adamových poznámek mě od smníchu až do rána bolelo břicho.

A snad proto, aby žádné z okolních vesnic nezůstala stranou, v neděli dopoledne jsme uklidili a vydali se na autobus pěšky přes Klentnici do Perné. Tak zase za 10 let kluci!


Související články:
Téma:
Kostel sv. Linharta v Mušově
Kostel svatého Linharta (též kostel svatého Leonarda) je novogotický odsvěcený chrám na ostrově ve Věstonické nádrži (prostřední ze trojice nádrží …
Téma:
Klentnice
leží v v ORP v nadmořské výšce m. V roce zde žilo obyvatel. má katastrální území o rozloze ha.Prameny: Regionální informační servis, dostupné z …
27. Oroheň
Článek:
27. Oroheň
27. 9. 2018

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Cieszyn (PL).

Datum: 28. 11. 2007

Poslední komentáře:

Autor: come di ant
Text: Hospoda byla vždycky pod psa, ale na terase byla zahrádka s úžasným výhledem. Nejen jak píše autor, na spodní Bystrc a Údolí oddechu, ale je odtud vidět až na Babí lom.
"Jedna paní povídala", že když to převzal Julius Meinl, měl si vyhradit, že ze sousedství zmizne řezník a ovoce-zelenina - časově ta hypotéza sedí, jak moc je pravdivá nevím. Tyto prostory se už nikdy rozumně nezaplnily, Meinl se zdržel jen krátce, a to byl začátek konce. Nevybavím si, kdo kdy přesně zmizel, ale dlouhou řadu let objekt fungoval ve složení Česká spořitelna, drogerie, a Bytasen. Což na tak velký objekt byl už zánik v podstatě v té době, i když tam nějaký provoz ještě byl. Ve chvíli, kdy to zabalila Spořka, skončil i drogista, a bylo to zapikané. Něco dělat je s tím potřeba, nemůže to v tomto vegetativním stavu zůstat věčně. Autor článku si trošku rýpnul do majitelů aut. Ale ruku na srdce, kolik z vás na fotce u madam Vysočiny nemáte/máte auta? Situace s parkováním je zde zlá, stejně jako jinde v Brně. V ulici Černého se to pak ještě vyhrotilo dostavbou nadstaveb, a to tam v části průjezdu trolejbusu nebyla parkovací místa nikdy žádná. Zaparkovat na parkovišti na konci Černého ulice po 18.hodině je dnes nemožná věc, a nemálo lidí odtud parkuje přes Hitlerovku na Štouračově. Moc se ani netuší, že po dobu demolice a výstavby "nové" Letné zmizí parkovací místa kolem ní - tam parkuje aktuálně kolem 30 aut v oblasti bývalé rampy samoobsluhy, tento prostor padne na stavbu celý, dalších cca 50 aut parkuje ve smyčce před Letnou, tento prostor bude staveništěm z části. To bude teprve kalamita.
Číst

Autor: Záruba
Text: Ve střední části Kohoutovy ul.vlevo byla zástavba tvořena pěti či více
železničními vagony-nezachovaly se jejich snímky - před průrazem
do nynější Provazníkovy?
Číst

Autor: Jitka Hrušková
Text: Dobrý den,v červnu 2017 jsem si ve vaší žel.stanici nechala vystavi průkazku na slevu jízdného 65+,ale průkazku jsem ztratila.Chceme s manželem v červnu jet do Podhájské a proto se ptám jestli je možné vystavit duplikát.Děkuji Jitka Hrušková
Číst

Autor: Milena
Text: A TO JEŠTĚ NIKDO NEZMÍNIL (proč asi?), ŽE TOUTO ZBOŘENINOU PLNOU HNUSU A ODPADU CHODILY AŽ DO ROKU 2018 NAŠE DĚTI, NEBOŤ SOUSEDÍ BEZPROSTŘEDNĚ SE ZÁKLADNÍ ŠKOLOU LAŠTŮVKOVA. JEDINÝ PŘÍSTUP KE ŠKOLE OD MHD BYL PRÁVĚ PRŮCHODEM PŘES TUTO DNES RUINU!!!
ÚKLID A POTŘEBNÉ "ZAMASKOVÁNÍ HRŮZ" BYLO PROVÁDĚNO ZCELA PRAVIDELNĚ = VŽDY TÝDEN PŘED VOLBAMI. PROČ? V ZŠ LAŠTŮVKOVA SE PŘECE NACHÁZEJÍ VOLEBNÍ MÍSTNOSTI PRO BYSTRCKÉ OBČANY.
RODIČE ZDE BYDLELI OD ROKU 1980 A PAMATUJI TEDY JEŠTĚ I DOBU VÝSTAVBY TOHOTO STŘEDISKA OBČANSKÉ VYBAVENOSTI V TOM NEJLEPŠÍM SLOVA SMYSLU. SAMA ZDE BYDLÍM JIŽ 20 LET V BEZPROSTŘEDNÍ BLÍZKOSTI A CELOU TUTO DOBU JSME MĚSTSKOU ČÁSTÍ UBEZPEČOVÁNI, ŽE UŽ LETOS SE ZAČNE STŘEDISKO PŘESTAVOVAT NA MULTIFUNKČNÍ OBJEKT S PRIVÁTNÍMI BYTY.BYLA BYCH RÁDA, KDYBY SE TOHO DOŽIL ALESPOŇ MŮJ VNUK!

ZÁVĚREM BYCH DOPORUČILA NÁVŠTĚVU PRO POUČENÍ A ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍKLAD. MOŽNÁ BY ZDE MNOHO NÁMĚTŮ NAŠLA I BRNĚNSKÁ TELEVIZE. BOHUŽEL.....
Číst

Autor: Sumec
Text: Nikoliv žst. nýbrž odbočka Židenice.
Číst