Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Nejnovější články na webu Druhé Brno
Чернівці
Černovické metro
Чернівці (žst)
Štola Kašpara Pluha Horní Slavkov
Чернівці-Південна (žst)
Ягільниця (žst)
Železniční trať Brno – Trenčianská Teplá
[R] getwd
Sklepení nad Novobranskou ulicí
Fotka

Podzemní vánoční nadílka


23. 12. 2015
Po roce naplněném průzkumy brněnského podzemí jsme se s přáteli rozhodli uspořádat plnohodnotnou podzemní besídku. Nešplhali jsme tedy po žebříku se stromečkem a dárky, ale za to jsme ve sklepeních pod Brnem uvařili ovocný punč, rozsvítili svíčičiky a pustili si vánoční (němý) film.

Jako ideální prostor pro vánoční sešlost, kam je možné přinést vlastní židle a stoleček, se ukázaly sklepy pod dávno zbouranými domy na Pekařské ulici na Starém Brně. Sešlo se nás tam, šest, kteří s Perpetuem pravidelně lezeme pod zem (¥, já, Drobek, Jitka, Tomáš K. a nováček Tomáš H.).

Promítání vánočního němého filmu se ujal ¥.
Promítání vánočního němého filmu se ujal ¥.

Trošku práce nám dalo protáhnout vekšerou výbavu čtvercovým otvorem pod zem, s ulehčením jsme ale zjistili, že poklop jde bez potíží zevnitř zavřít a pod ním je příjemné teplo. V zastrčené místnůstce, která se úplně nabízí za podzemní bar (těšíme se na Lukášovu prohibiční hernu s pokerem, kterou tu někdy v budoucnu snad uspořádá) jsme ze starých palet vytvořili stoleček a Drobek se dala do vaření.

Drobek zajistila výrobu horkých nápojů na improvizovaném sklepním stolečku.
Drobek zajistila výrobu horkých nápojů na improvizovaném sklepním stolečku.

O cukroví (a slanoví) nejrůznějších druhů nebyla nouze, punč jsme uvařili na přenosném vařiči Var 2, který pro tuto příležitost asi 12 let schovávám (dostal jsem jej kdysi na Vánoce a dodnes jsem jej nepoužil). Pod věkovitou klenbou se rozsvítily barevné lampiony a sklepení tak zažilo ruch, jaký už tu přes deset let určitě nebyl.

Je libo ušlechtilý sýr, linecké, zázvorku či fermentovaný salám 6 m pod zemí?
Je libo ušlechtilý sýr, linecké, zázvorku či fermentovaný salám 6 m pod zemí?

Jedinou, ovšem drobnou, vadou na kráse byly problémy s promítacím zařízením. Můj věrný notebook HP6550C se rozhodl, že nebude přehrávat zvuky bez externích reproduktorů a ke všemu jsem zapomněl kubánský film jahody a čokoláda, který měl být zlatým hřebem podzemního večera. Skončili jsme tedy nakonec u němého promítání kousku Kouře a klábosili jsme více než hodinu, než jsme se odebrali do Morku, dopromítat film se zvukem až do konce.

Vánoční idylka v podzemí s Perpetuem.
Vánoční idylka v podzemí s Perpetuem.

V podzemí jsme jako doma, takže se už teď těšíme na další průzkumy v roce 2016!

Zpět

Komentáře:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Drásov (CZ).

Datum: 8. 10. 2009

Poslední komentáře:

Autor: Pavel Š Mostecký
Text: Sice jde o chráněnou kulturní památku, ale jak to tak vypadá, za nějký čas už nebude "co chránit"?! ;)
Číst

Autor: Ota Zelenka
Text: Tak přesně v těchto prostorách, které se nacházejí na fotodokumentaci jsem pobýval den co den rok a půl 1980-1981. Uplně mě přešel mráz po zádech...Za tím agregátem byla ještě jedna místnost, která je ale už zazděná...tam jsme měli sklad. Pokračující devastace všech místností je zcela patrná v porovnáním s fotkami z "Fortifikace". I tak za ně díky, přece jenom jsem tam nechal kus života...
Číst

Autor: Ďábel
Text: Ta předposlední fotka je skvělá, jak z úvodních titulků Jamese Bonda.
Číst

Autor: Michal Kučera
Text: Dobrý den, všem příznivcům dráhy! Dovolím si vložit poznatek k bývalé vlečce v Jičíně do zanikého podniku Dřevona n.p., později VČDZ (Východočeské dřevařské závody). Původně vlečka měla 2 kusé koleje, obě kryté výkolejkami. Později byla používána jen jedna kolej. Ta druhá byla snesena a výměna byla trvale uzamčena v poloze na "pravou" kolej. Ještě v 1. polovině 90. let byla vlečka obsluhovaná jičínskou zálohou. Většinou se jednalo o přísun loženého vozu s řezivem. Frekvence obsluhy byla nízká (cca 1 - 2x týdně po 1 voze)a po vyložení prázdný vůz ven. Vrata vlečky byly dřevěné, jednokřídlé a posunovač si je obsluhoval sám, někdy i za asistence vrátného. Ve 2. polovině 90. let byla vlečka uzavřena a podnik zrušen. Při rekonstrukci kolejiště os.nádraží byla vyhýbka odstraněna. Nyní v prostoru vlečky se nachází obchod drogerie, Penny market a nové řadové garáže. Pozn.: klíče od výměny vydával výpravčí vedoucímu posunu, záloha na vlečku vůz sunula většinou po 15. koleji, po ukončení manipulace se klíč vrátil výpravčímu do dopravní kanceláře. MK
Číst

Autor: Jarczek
Text: Dobrý den. Máte prosím aktuální informace o Kozubníku???.. Má tam cenu jet nebo už se tam staví a opravuje.. Chtěl bych hlavně k bazénu a do hotelu
Číst