Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

სალიეთი (žst)
Rodinný dům Salieti
Štola pod Hutí svaté Antonie
Prostřední tunel Ivanovického potoka
Beskydské UFO
Stoka C02 pod Moravským náměstím
Železniční trať Brno–Jihlava
Lihovarský sklep v Přibyslavi
[R] Trig
Pasilský tunel
Fotka

Podzemní vánoční nadílka


23. 12. 2015
Po roce naplněném průzkumy brněnského podzemí jsme se s přáteli rozhodli uspořádat plnohodnotnou podzemní besídku. Nešplhali jsme tedy po žebříku se stromečkem a dárky, ale za to jsme ve sklepeních pod Brnem uvařili ovocný punč, rozsvítili svíčičiky a pustili si vánoční (němý) film.

Jako ideální prostor pro vánoční sešlost, kam je možné přinést vlastní židle a stoleček, se ukázaly sklepy pod dávno zbouranými domy na Pekařské ulici na Starém Brně. Sešlo se nás tam, šest, kteří s Perpetuem pravidelně lezeme pod zem (¥, já, Drobek, Jitka, Tomáš K. a nováček Tomáš H.).

Promítání vánočního němého filmu se ujal ¥.
Promítání vánočního němého filmu se ujal ¥.

Trošku práce nám dalo protáhnout vekšerou výbavu čtvercovým otvorem pod zem, s ulehčením jsme ale zjistili, že poklop jde bez potíží zevnitř zavřít a pod ním je příjemné teplo. V zastrčené místnůstce, která se úplně nabízí za podzemní bar (těšíme se na Lukášovu prohibiční hernu s pokerem, kterou tu někdy v budoucnu snad uspořádá) jsme ze starých palet vytvořili stoleček a Drobek se dala do vaření.

Drobek zajistila výrobu horkých nápojů na improvizovaném sklepním stolečku.
Drobek zajistila výrobu horkých nápojů na improvizovaném sklepním stolečku.

O cukroví (a slanoví) nejrůznějších druhů nebyla nouze, punč jsme uvařili na přenosném vařiči Var 2, který pro tuto příležitost asi 12 let schovávám (dostal jsem jej kdysi na Vánoce a dodnes jsem jej nepoužil). Pod věkovitou klenbou se rozsvítily barevné lampiony a sklepení tak zažilo ruch, jaký už tu přes deset let určitě nebyl.

Je libo ušlechtilý sýr, linecké, zázvorku či fermentovaný salám 6 m pod zemí?
Je libo ušlechtilý sýr, linecké, zázvorku či fermentovaný salám 6 m pod zemí?

Jedinou, ovšem drobnou, vadou na kráse byly problémy s promítacím zařízením. Můj věrný notebook HP6550C se rozhodl, že nebude přehrávat zvuky bez externích reproduktorů a ke všemu jsem zapomněl kubánský film jahody a čokoláda, který měl být zlatým hřebem podzemního večera. Skončili jsme tedy nakonec u němého promítání kousku Kouře a klábosili jsme více než hodinu, než jsme se odebrali do Morku, dopromítat film se zvukem až do konce.

Vánoční idylka v podzemí s Perpetuem.
Vánoční idylka v podzemí s Perpetuem.

V podzemí jsme jako doma, takže se už teď těšíme na další průzkumy v roce 2016!

Zpět

Komentáře:

Jméno autora:
Email (nebude zveřejněn):
Komentář:
Sem napiš slovo Adamov:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: Žimrovice (CZ).

Datum: 30. 8. 2007

Poslední komentáře:

Autor: JzA
Text: Krysy jsem sice neviděl (pokud mají, kam, před světlem utěčou), ale dal bych do ohně ruku za to, že tam jsou. V takovém kanále jsou vždycky.
Číst

Autor: Hans
Text: jak je to s tema krysama? jsou tam nejake?
Číst

Autor: jaro
Text: Hore na bunkri-VS som slúžil ako rádiový mechanik v rokoch 1968-1969.Dieľňu sme mali na dolu na rote.Moji mazáci boli Miroslav Antal a Jan Skřivánek.Spolubojovníci:Arnošt Uher,František Bláha a Jan Havelka.Neskôr som bol na vysielačoch vo Vinici.Tie stožiare bolo pekne vidieť z dialnice,ale už sú dávno preč..
Číst

Autor: alena
Text: Svého času ve Vlněně realizovali svá umělecká díla tvůrci artprotisů.Nabízímm ke poupi dílo Evy Trizuljakové Morena I.Z roku 1977.Nehodil by se do vzpomínkové expozice?
Číst

Autor: Miroslava Gregušová
Text: Jsem nar. v r.1937 a jezdívali jsme Líšenkou za války i po válce.Jediná má silná vzpomínka na jízdu z Brna na zastávku Holcova se uskutečnila někdy po osvobození v roce 1945. jezdil tam vláček s vozy vybavenými jako 1.tř.pro nás t.zv. blešáky. V nádražní budově se prodávaly lístky. Do kdy jezdil vláček si nepamatuji. Proč tato jízda byla pro mě nezapomenutelná? Vznikl tam hluk, nevím jestli od lokomotivy nebo něčeho jiného, ale moc mě vyděsil, protože mi připomněl nálet na Ostmarku, z kterého jsem se ještě tehdy nevzpamatovala. Bydleli jsme ve Slatině a při náletu jsme byli s maminkou ve sklepě a vše se s námi hýbalo jako o zemětřesení. ( Z Holcové jsme chodili pěšky na ul. Krejčího do Slatiny.) Vzhledem k mému věku už vám k tématu nemám co říct.
Číst