Hlavní stránka
Škola
Doprava
Táboření a kluby
Reportáže
Fotografie
Témata
Ostatní
Rozcestník
Ke stažení
Sázky
Návštěvní kniha
Kalendář
Kontakt
Home
Česká verze. English version. Российская версия.
Deutsche Version. Wersja polska.
Jméno:
Heslo:

Nová témata:

Stínadelské šestnáctero
Dělnická kolonie Pod kopcem
Rodinný dům Provazníkova 79
Rodinný dům Provazníkova 77
Rodinný dům Provazníkova 75
Rodinný dům Provazníkova 73
Rodinný dům Provazníkova 71
Rodinný dům Provazníkova 69
Rodinný dům Provazníkova 67
Rodinný dům Provazníkova 65
Fotka

Tato CVVZ je Pahýl


15. 11. 2012
Pahýl na CVVZ 2012.CVVZ neboli Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností je setkáním zejména dobrovolníků, kteří svůj čas věnují dětem a mládeži. Na největší české akci svého druhu se jednou do roka, pokaždé na jiném místě, setkají vedoucí skautských, pionýrských, sokolských, hasičských, tábornických, turistických a nejrůznějších dalších oddílů, klubů, kroužků a kolektivů vůbec, aby si vyměnili své nápady, poznatky a zkušenosti s vedením dětí. Stovky kamarádů z různých koutů, různého pohlaví, věku a profesí se sjedou na víkend, aby se něco naučili, něco předali a všichni navzájem se povzbudili ve své práci. Poprvé jsem na CVVZ byl v roce 2002 v Praze a v několika ohledech na mě akce hluboce zapůsobila. Letos jsem přesně po deseti letech stál na opačné straně - společně s deseti dalšími odvážlivci jsem se stal pořadatelem CVVZ 2012 v Šumperku.

Strejda Vláček - ten to má všechno na svědomí.
Strejda Vláček - ten to má všechno na svědomí.
Ono těch odvážlivců bylo ve skutečnosti mnohem víc. Jedenáct nás zasedalo v nejužším štábu, se kterým jsme po dva roky připravovali celou akci, ve skutečnosti se nás na hladkém průběhu podílelo přes sto. Ale od začátku.

Hlavním iniciátorem šíleného nápadu uspořádat CVVZ byl Strejda Vláček, kamarád ze SPJF a náčelník šumperského odílu T. O. Kamarádi, jeden z těch vzácných lidí, na jejichž slovo je stále spoleh. Ten oslovil skrze Drobka a mě SPJF s žáostí o spolupráci, kterou jsme přijali a společně s oddíly TOPaTOM ze Zábřeha se vrhli do víru příprav a chystání.
Zamyšlená děvčata z SPJF v čajovně.
Zamyšlená děvčata z SPJF v čajovně.
Samotné porady na dálném severu by vystačily na mnoho vzpomínek a upevnění našich přátelství (třeba když jsem, nebýt záchrany kamarádů, málem umrznul zabořený po krk v závějích nad Horní Lipkou noční cestou z Polska na poradu), ale všechna práce směřovala k jedinému cíli. Drobek dostala na starost registraci účastníků a infostánek, Renča za SPJF vedla čajovnu a já dostal za úkol vydávání CVVZkových novin nazvaných Pahýl.

Organizátoři sice neměli ustláno na růžích…
Organizátoři sice neměli ustláno na růžích…
Přestože jsme záhy po pojmenování časopisu Pahýl zjistili, že se tento výraz pro nedokončený článek na Wikipedii již nepoužívá, zvolili jsme jej jako důvtipnou reminiscenci a vrhli se společně do práce. K té přispěl nejvíce Martin Krpec - Stinky - profesionální grafik a tiskař, který si nejen kvůli nám sladil software v počítači, ale taky domluvil tiskárnu a připravil jedinenčý rámcový design plátku. Jeho hlavní sláva ale pramenila z obsahu, kterého se vtipně zhostila desetihlavá redakce složená ještě z Martina Vértešiho - Sovy, Vojty Hanuše, Ondery Herzána, Evy Svobodové zvané Skříťa, starého dobrého orioňáka Migga, prototypu trampů Jiřího Lipky - Carmena, Roberta Žďárského - Ježka a světoběžníka Vladimíra Schmida - Stopaře. Časopisu výrazně pomohly karikatury od Aničky Zlámalové, na tu neradno zapomenout.

ZŠ Sluneční v Šumperku hostila 21. CVVZ v historii.
ZŠ Sluneční v Šumperku hostila 21. CVVZ v historii.
Do Pahýlu jsme se pustili s plnou vervou, výkon a schopnosti redakce nepřestávaly udivovat ani mě samotného, který jsem celou partu dal dohromady. Něktří si vzali kvůli CVVZ dovolenou a těm patří největší díky, celkem jsme tak strávili na akci skoro 4 dny. A za tu dobu taky někteří nenaspali o mnoho víc než 6 hodin. Úkol byl náročný - vydat během víkendu 6 čtyřstránkových vydání Pahýlu, profesionálně vysázených, s korekturami, v barvě, navíc jej vytisknout na kvalitní tiskárně v počtu 600 ks a rozdat všem účastníkům akce. Povedlo se a kupodivu to ani nikdo neodstonal. Z fungování redakce a ochoty všech jsem byl nadšen - a dokonce jsme se nejednou i nasmál - všem za to patří ohromný dík!

Autor textu osobně.
Autor textu osobně.
Ovšem jinde byla práce ještě náročnější. Každý z jedenácti náčelníků vedl svoji sekci, jak nejlépe uměl - a dařilo se téměř všude. Dodnes obdivuji Drahoše na technickém zabezpečení, Uniho jako hlavního rozvrháře i všechny ostatní, kteří CVVZ nejméně pro tento víkend obětovali celou svoji osobnost. A jak akce pokračovala, naše obavy se rozplývaly a když začala přicházet první pochvalná hodnocení, únavu nahrazoval povznášející pocit vybuzující naše smysly k netušeným výkonům. Troufám si říct, že CVVZ v Šumperku se povedla.

Pahýly stahujte zde:


Související články:
CVVZ 2017
Článek:
CVVZ 2017
16. 11. 2017

Zpět

Komentáře:
Stránka:

Náhodné foto:

Náhodné foto.


Místo: ().

Datum: . .

Poslední komentáře:

Autor: Acab
Text: Policajti a security už tam nejezdí... Tam už není co ukrást
Číst

Autor: Vladimír FULKA
Text: Zdravím vás.Zažil jsem loni u Porticia.Stejný systém opevnění pobřeží.2x upevnění pro kanóny a 3x pro kulometnou obranu.Ty výklenky sloužily jako zásobníky pro munici do jednotlivých zbraní.Také tam byla podzemní spojovací,,sapa"-ve které jsem dík nedostatku světla havaroval,zničil ruce a fotoaparát.Ale stálo to za objev!!!Zdraví Vladimír.
Číst

Autor: Pepi Šlesinger
Text: Přeji dobrý den, možná nosím dříví do lesa ale doporučuji knížečku pana Přemysla Dížky Proměny století a to díl o Husovicích. Je zde zveřejněno 7 dobových fotografií této kolonie. Škoda tak krásných míst. :-(
Číst

Autor: Roman
Text: Nevite nekdo, kdo to v soucasne dobe vyklizi? Byl jsem nedavno v pozemnich objektech, ale dosla mi baterka, tak jsem se nedostal do pozdemniho objektu. Jel jsem tam pred par dny a nekdo to tam vyklizi. Asi jsem zavahal a nebude tam nic k videni.
Číst

Autor: Roman
Text: Nezasel by nekdo? Nehce se mi samotnemu...
Číst